Zdecentralizowane finanse (DeFi) to niezwykle szybko rosnący sektor gospodarczy. Podobnie sprawa ma się do NFT. Nexo, firma zajmująca się pożyczkami kryptowalutowymi, postanowiła połączyć oba trendy i stworzyć zupełnie nową usługę.

Platforma do pożyczek NFT

Nexo jest zarówno giełdą kryptowalut, jak i serwisem oferującym pożyczki w kryptowalutach. Firma stojąca za platformą uruchomiła NFT Lending Desk we współpracy z funduszem hedgingowym Three Arrows Capital.

NFT Lending Desk to biuro pożyczkowe oferujące klientom krypto-kredyty zabezpieczone w pracach NFT. Całość jest prowadzona w obrocie pozagiełdowym (OTC, czyli over-the-counter).

Nexe jest pierwszą dużą platformą, która zdecydowała się pożyczać stablecoiny, Ethereum i inne kryptowaluty wykorzystując tokeny NFT jako zabezpieczenie. Na początek platforma będzie akceptować Bored Ape Yacht Club and CryptoPunks, czyli prawdopodobnie najbardziej znane projekty z kategorii non-fungible token.

Jak podkreślają twórcy, jest to ich pierwszy krok, by wyjść poza DeFi i wejść na zupełnie nowy poziom. Połączenie tego typu instrumentów finansowych i Internetu 3.0 nazywane jest MetaFi.

MJ w trendach

Jeden z najlepszych koszykarzy w historii Michael Jordan wraz ze swoim synem Jeffreyem uruchomił platformę HEIR dla profesjonalnych sportowców. Dlaczego więc o tym piszemy na stronie zajmującej się cyfrowymi pieniędzmi?

Dlatego, że HEIR to platforma do budowania społeczności między markami sportowców i ich fanami dzięki nowym technologiom, takim jak web3. Nic dziwnego, że HEIR skupi się przede wszystkim a niewymiennych tokenach (NFT).

Michael Jordan jest twarzą firmującą to przedsięwzięcie, ale udział w nim biorą m.in. Daniel George (wcześniej pracował w Nike, FIFA i Rakutenie) oraz Jeron Smith (Nike, Sony i Biały Dom). W ramach pierwszej rundy finansowania udało się zebrać 10 milionów dolarów na start platformy.

Kazachstan: raport CBDC do lipca

Na koniec aktualizacja informacji, o której pisaliśmy w poniedziałek. Jak poinformował tamtejszy bank centralny, istnieje możliwość stworzenia cyfrowego tenge. By jednak tego dokonać, trzeba dokładnie wszystko zbadać i przygotować możliwe scenariusze.

Właśnie tym zajmuje się specjalnie wydzielony zespół, który ma opublikować wyniki swoich prac do lipca 2022 roku. Później władze będą miały pół roku na podjęcie decyzji, czy chcą stworzyć kazachskie CBDC.